Alümünize Yangına Giriş Elbisesi

Cam elyaf, Preox veya PBI ®/ KEVLAR® kumaşın bir yüzeyine polyester ve aluminyum folyonun vakum altında kaplanması yoluyla üretilir. Bu özel imalat tekniği nedeniyle çatlamaz, kırılmaz, aside,baza ,tuza ve petrol ürünlerine karşı dayanıklıdır. Isı kaynağından neşrolan ısıya geri yansıtarak itfaiyeciyi korur. Isı stresine sokmaz. Ceket, pantolon, başlık, eldiven, tozluk ve aluminize kaplı ısıya dayanıklı çizmelerden oluşur.Başlığa monteli görme camı altın buharı kaplı polikarbonnattır.Isıya dayanıklı iplikle dikilmiştir. Elbise EN 1486 normuna uygundur. Aynı kumaştan imal edilmiş tozluklu çizmesi, başlığı ve bareti ile komple olarak özel taşıma çantası ile birlikte verilmektedir.

 
 
Nomex Yangına Yaklaşma Elbisesi

Ceket
Dış kumaş Nomex Delta TA®, su ve yağ iticiliği kazandırılmış, antistatik, ısı bariyeri aramid keçe ve ona kapitone edilmiş alev almaz iç astar.Su ve diğer sıvıların geçmesini engelleyen, nefes alabilen nem bariyeri, yukarı kaldırıldığında boynu koruyan dış kat kumaştan imal edilmiş özel ceket yakası.Göğüs üstünde körüklü ve ısıya dayanıklı tekstil fermuarı ile kapanan telsiz cebi .Ceket kol ağızlarında , etek , sırt ve göğüs kısımlarında çevre boyunca yatay reflektif şeritler.Nem bariyerinde kullanılan tüm dikişler kaynak bandı ile kapatılmış sızdırmaz .

Pantalon
Dış kumaş Nomex Delta TA® su ve yağ iticilik kazandırılmış antistatik.Isı bariyeri aramid keçe ve ona kapitone edilmiş alev almaz iç astar .Su ve diğer sıvıların geçmesini önleyen nefes alabilen nem bariyeri.Bel , ceket eteğinden en az 30 cm yüksek.Pantolonun paça kısmında dıştan gelen suyun içeri girmesini önleyen şerit.Her iki bacakta diz altında yatay reflektif şeritler.Paçalar en az 26 cm.Nem bariyerinde kullanılan tüm dikişler kaynak bandı ile kapatılmış, sızdırmaz.Dikş iplikleri meta -aramid .

 
 
PBI Yangın Elbisesi

Ceket
Dış kumaş PBI ®/ KEVLAR®,ısı bariyerli,alev almaz iç astar. Su ve diğer sıvıların geçmesini engelleyen, nefes alabilen nem bariyeri. Ceket kol ağızlarında etek,sırt ve göğüs kısımlarında çevre boyunca yatay reflektif şeritler.Kol altlarında hareket kabiliyetini arttıran ilave parçalar.Nem bariyerinde kullanılan tüm dikişler kaynak bandı ile kapatılmış sızdırmazdır.

Pantalon
Dış kumaş PBI ®/ KEVLAR® su ve yağ iticilik kazandırılmış antistatik.Isı bariyeri aramid keçe ve ona kapitone edilmiş alev almaz iç astar.Su ve diğer sıvıların geçmesini önleyen nefes alabilen nem bariyeri.Bel,ceket eteğinden en az 30 cm yüksek.Her iki bacakta diz altında yatay reflektif şeritler.Paçalar en az 26 cm.Nem bariyerinde kullanılan tüm dikişler kaynak bandı ile kapatılmış, sızdırmaz.
Dikiş iplikleri meta -aramid.

 
 
Alev Taşımaz İtfaiyeci Yağmurluğu

Alev almaz, ve su geçirmez kumaştan üretilmektedir. Alev almaz poliüretanın, alev taşımaz pamuklu kumaşa kaplanması ile elde edilmiştir. Yanmaz iplik ile dikilmiştir. Alevle temasta erimez ve damlamaz, temas kesildiğinde alevi taşımaz EN 531 sertifikalı. Kullanıcının gece operasyonunda kolaylıkla fark edilmesi için reflektif şeritleri vardır EN 471 sertifikalı. Her an su sıçraması ve alev yalamalarına maruz kalan itfaiyecilerin güvenle kullanabilecekleri emsalsiz bir üründür. Talebe bağlı olarak uzun veya kısa olmak üzere iki farklı boyutta üretilmekte

 
 
İtfaiyeci Çizmesi

EN 345 / 2 S3 HRO CI HI koruma seviyelerini kapsayan çelik burun çelik taban, antistatik ve yüksek ısıya dayanıklı nitril kauçuk tabanlıdır.

 
 
Nomex Eldiven

Dış katmanı 220gr/m² ağırlığında 93% Nomex, 5% Kevlar 2% P140 karışımında özel kumaştandır.
İç kısmında ısı bariyeri ve yanmaz astar bulunur.
Bilek kısmı gizli lastikli, konç ağzı ise ayarlanabilir.
Velcro bantlıdır.Üzerinde buluna tüm dikişlerde kevlar iplik kullanılmıştır.Üzerinde Fotoluminesan ve yansıtıcı şeritler mevcuttur.Yangına müdahale amaçlı kullanılmaktadır.

 
 
İtfaiyeci Bareti Vizörlü

Baretin Dış Yüzeyi AMATex TM Yüksek Isı ve Alev Baskısına Mukavim Patentli Malzemeden üretilmiştir.İç Kısmı Baş Koruyucu Velcro ve File Malzemedendir.Darbe Şokunu Alır,Baş Bölgesine Gelen Darbe Emildiği İçin Baş Zarar Görmez.Panoramik Vizör Görüşü Başlık İçinden Çıkar,Temiz Hava Tüpü ve Tam yüz Gaz Maskesi Takıldığında Vizör Tam Yüz Maskesinin Camını Üretir.Ağırlık;980gr,170 Derece Isı Dayanımlı.Renk Gece Işıldayan Sarı-Yeşil Tondadır.Gece Parlak Bir Işık Verir.Standartlar;SOLAS 74, EN 443, DIN EN 136-Onay;CE 0299

 
 
Temiz Hava Tüplü Solunum Seti

Hava tüplü maske; oksijen yetersizliği, yangın ve zehirli çalışma ortamlarında acil korumanın gerekli olduğu durumlarda kullanılan bir solunum koruyucusudur. Aparat, hava silindirleri, Tamyüz maskesi, sırt plakası, demand valften oluşmaktadır. 6 lt, 300 bar basınçlı hava tüpü, 1800 lt hava kapasitesiyle, kullanıcıya 30 lt/dk lık hava tüketiminde 60 dk servis sağlar. Tüp içindeki basınç 55+5 bara düştüğünde kullanıcıyı uyaran sesli ikazı mevcuttur.

 
 
S-Cap Tüplü Kaçış Maskesi

Görünür uyarı göstergesi Otomatik olarak çalışabilme özelliği, Kolay kullanım ve çalıştırma
Çok rahat iç maske ve başlık.
Geniş başlık lensi sayesinde üstün görüş alanı
Onay ve standartlar EN 1146
Kaçış süresi : 15 dakika
Gemilerde kullanım için SOLAS onaylı

 
 
El Feneri

Portatif özellikte,EN50014, EN0019, EN50020, EN50281-1-1 Standartlarına uygun Zones 1 & 2 Gas Groups IIA, IIB, IIC gazlı ortamlarda kullanıma uygun Darbe dayanımlı termoplastik yapıda ve antistatik muhafaza,Polikarbonat lensli 2 adet 1,5 V. Pil ile çalışır ve 5 saatin üzerinde aydınlatma,Sıvı ve toz koruma sınıfı IP67,Ağırlığı yaklaşık 190 gr.Vakumlu filamen veya xenon kaplı filamen lamba seçenekli

 
 
Tam Yüz ve Yarım Yüz Gaz Maskesi

Cilde uyumlu kauçuk bileşimden ana gövde, burunluk ve kafa ayar bandı.Her türlü çalışma koşullarına uygun tasarım ve güvenli yapı Kolay ve hızlı takılabilme -çıkarılabilme özelliği Ayrı ayrı nefes alma ve verme ventilleri Buğulanmayı önleyici özel tasarım.Konuşma diyaframı ile kusursuz iletişim olanağı.Filitre bağlantısı vidalıdır,Büyük boy filtreler,Kombine filtrelerKanister tipi filtreler.Hava bağlantılı sistemler ile kullanılır.EN 136 class 3

 
 
Atlama Kurtarma Yatağı

Kurtarma yastığı sadece iki kişi tarafından kurulabilmektedir. Yastık 40 saniye içerisinde şişebilmektedir. Yastığın üzerine atlandıktan sonra yaklaşık 7 saniyede tekrar eski haline gelmektedir. Boyutlar (EnxBoyxYükseklik): 4500 x 4500 x 2300 mm Ağırlık: 78 kg

 
 
Atlama Brandası

Kare ve Yuvarlak 2000x2000 mm den 4000x4500 mm ebatlarında

4-6 kişi tarafından kullanılması gereken Yüksek Mukavemetli Yırtılmaz

Özellikte yumuşak iniş sağlayabilen dokusu ile Yangından kurtarma

Ekipleri tarafından kullanılmaktadır.

 
 
Temiz Hava Dolum Komrprosörü

Maksimum kapasite ihtiyaçlarında, en soğuk ve sıcak iklim şartlarında dahi; kendisini güvenilir, etkili ve bakımı kolay olarak ispat etmiştir. Bu seri, profesyonel ve amatör kullanımlar için dizayn edilmiş olan sağlam yapılı ağır hizmet tipi portatif ve sabit kompresörleri içerir. 300 bar'a kadar olan tüplerin dolumu için kaliteli solunum havası kaynağıdır.

 
 
Duman Tahliye Fanı

Saniyeler içinde kolayca sökülüp takılabilir.Canister uygun bir şekilde boşaltım yerinden tersine çevrilerek emiş yerine doğru yerleştirilir. Böylece hortum yırtılmaya karşı korunmuş olur.Yağmura karşı test edilmiştir.Poli propilen bıçakları vardır ve güçlü naylon bir motora sahiptir.Motor Tipi:Elektrikli Fan: 8”(200) x 9 bıçak, 20cm .25 HP Üfleyici 220V w/15 ft hortumu içeren quick couple canister * Fan RPM: 2890 * Birim Ağırlık: 16 kg.U. S Ölçüleri: 14h/12w/31d * Metrik: 355/305/790

Ses Düzeyi: 72dB * Voltaj: 220V AC * Faz: 1Ø * Frekans: 50Hz

 
 
Hidrolik Güç Ünitesi

Yüksek motor gücü ve yanlarına monte edilebilecek ilave hortumlar ile 4 adet kurtarma aleti aynı anda bağlanabilir.2 Adedi aynı anda çalıştırılabilir.Benzin veya elektrik motorlu olabilir.Bu tip güç ünitelerine 2 adet 20 m. uzunluğunda hortuma sahip bir hortum makarası monte edilerek daha etkili bir şekilde kullanılmasına imkan tanınabilir.Turbo fonksiyonu ile gerektiğinde bir aleti iki kat hızlı çalıştırabilir.

 
 
Hidrolik Kesici Ayırıcı

Ağır hizmet tipi bir kombine alettir. Kesme, ayırma ve gerdirme işlerini çok yüksek güç ile yapar.Kesme, açma ve gerdirme işlemleri aynı alet ile yapılabilir. Kesme ağzı testere şekillidir gerektiğinde bilenebilir. Oldukça hafiftir. -30ºC ile +80ºC sıcaklığındaki ortamlarda çalışabilir.Kesme, açma ve gerdirme işlemleri aynı alet ile yapılabilir. Kesme ağzı testere şekillidir gerektiğinde bilenebilir. Oldukça hafiftir. -30ºC ile +80ºC sıcaklığındaki ortamlarda çalışabilir

 
 
Hidrolik Silindir

Çok kademeli, farklı kapasitelerde hidrolik silindirler. Daha az ağırlık ve daha kısa boy ile daha fazla güç ve itme mesafesi verecek şekilde imal edilmişlerdir.Güvenilirliği yüksek çelik takviyeli özel olarak imal edilmiş paralel bağlantılı hidrolik hortum sistemi. Piston kolları krom kaplamalı sertleştirilmiş çelikten imal edilmiştir. Silindir yüzeyleri galvanize edilmiştir. Kontrol sistemi tamamen kesici ve ayırıcılarda olduğu gibidir. -30°C ile + 80°C ortam sıcaklıklarında rahatlıkla çalışabilir. Su altında da kullanılabilir.

 
 
Havalı Yastık Kaldırma Seti

Çelik tel destekli 1 ton’dan 64 ton’a kadar ağır nesneleri kaldırma kapasiteli yastıklardır. Kurulumu hızlı sistemlerdir. Kompresörden bağımsız yüksek basınçlı tüp vasıtası ile şişirilebilir.0.5 Kg ile 257 Kg arası ağırlıklarda ve 152mm ile 950 mm arasındaki ebatlar ile göçük ve enkazlarda kullanılabilmektedir.

 
 
Zorla Girme Seti

Her durumda kullanabileceğiniz boyutuna göre büyük işlerin altından kalkabilecek çok amaçlı bir sistemdir. Her tür kapıda, pencerede, asma kilitte, saç yüzeylerde, araba kaplamalarında kullanabilirsiniz. Farklı tip ve boy seçenekleriyle her tür kullanım için idealdir. Metal Kesici Modeller 1) 76 cm–4,1kg 2) 91 cm – 4,5kg 3) 107 cm – 5 kg1 Standart Modeller 1) 61 cm – 3,7 kg 2) 76 cm – 4,5 kg 3) 91 cm – 5 kg 2) 107 cm – 5,5 kg Kıvılcım Çıkartmayan Modeller 1) 75 cm – 5,5 kg – Metal Kesici 2) 75 cm – 5,5 kg – Standart

 
 
Termal Kamera

Direk sıcaklık ölçümü (DTM) ile nesnelerin sıcaklığını ölçebilme . Ortam sıcaklığını ölçebilme ve ekranda gösterme.Görüntü kayıt özelliği ile 100 adete kadar görüntü ekranı kaydı.Tri-Mode hassasiyet özelliği ile 3 farklı hassasiyet seviyesi ile her sıcaklıktaki ortamda net görüntü alabilme. X2 Zoom özelliği. Uzaktan kumanda ile LCD özelliklerini ve ayar değerlerini değiştirebilme.Sensor tipi - Soğutmasız 5 saniyede çalışmaya başlangıç. Ni-MH şarj edilebilir batarya ile 4 saat kullanım ömrü.

 
 
Sesli ve Görüntülü Arama Kamerası

Derin açılı yerler için en uygun sesli ve görüntülü arama kamerasıdır.
İki Yönlü Konuşma Dinleme ses özelliklidirTeleskopik 2 ile 6 metre arası açılır.Kabzalı olup görüş mesafesi 15 cm’den 6 m’ye kadardır.3 saat sürekli kullanımlıdır.Kamera Dönüşü 1800 EN 136 class 3

 
 
Taktik Amaçlı Kesme Makinası

Ultra termik kesici olan bu cihaz, döküm demir, çelik, paslanmaz çelik, beton, granit, nikel, titanyum, alüminyum, uzay mekiği koruma kalkanı gibi her maddeyi kesme ve eritme kapasitesine sahiptir. Yüksek kesme hızı sebebiyle malzemelere hiçbir zarar vermez. Her türlü hava koşulunda çalışması madenler ve ağır işlerde tercih sebebidir. Bakır çubuklar sayesinde yaklaşık 5500Co ısı ile çalışması, ön ısıtma ihtiyacını ortadan kaldırdığı gibi karbon artık bırakmaması yüzey temizliği ihtiyacını da kaldırır. Ayrıca cihazın çalışması için elektrik ihtiyacı da yoktur.Kesim için kullandığı tek gaz, oksijen olup taşınabilir ve tamamen güvenlidir.

 
 
Kırıcı Delici

En uygun hale getirilmiş darbe mekanizması tekniği ve yüksek performanslı motoru sayesinde en iyi delme performansı Zahmetsiz çalışma için düşük titreşimli darbe mekanizması Yüksek kaliteli malzemelerin ve cam elyaf takviyeli plastik yapı elemanlarının kullanımı, alüminyum ve hassas parçaların çelik olması sayesinde uzun kullanım ömrü.

 
 
Benzin Motorlu Testere

965HD En hassas ve yüksek çaba gerektiren işleri de içeren şekilde her durumda değişmeyen motor verimliliği sağlamak amacıyla tasarlanmış ve geliştirilmiştir.

 
 
Beton Kesme Makinası

Çekerek kesme için sola dönüş,İlk hareket akımı sınırlandırması ve yumuşak ilk hareket ,Yeniden çalışma emniyeti Zorlanma emniyeti Hareket ettirilebilir emme rakoru ile toz emme işlevi,Pandül kızak olarak tasarlanmış stabil bir kılavuz kızak, malzeme içinden çıkıldığında geri gelip kilitlendiğinden güvenli kanallar açılır,Kademesiz kesme derinliği ayarı,Kesme derinliği ön seçimi ve tespiti,Sokma kilidi,Mil kilitleme özelliği,Zırhlı sargılar

 
 
Benzin Motorlu Testere

Zor ulaşılan yerlerde rahat çalışmak için kompakt yapı ve 360° çevrilebilir ön muhafaza,Malzemeye uygun olarak çalışma yapmak için kademesiz strok sayısı kumandası,Emniyetli tutuş için lastik gövde,Testere ile kesme sırasında güvenli şekilde dayama için emniyetli hareketli mesnet,Aletin çalışma adımları arasında, örn. iskeletlerde rahatça asılması için metal kanca Bağlantı yeri sayesinde testere bıçağı, kafa seviyesi üzerinde 180° çevrilerek yerleştirmek suretiyle çalışma yapılabilir