Sabit Çelik Merdivenler

Sabit Çelik Merdivenler, adından da anlaşılacağı gibi, binaların dış cephelerine, zemine taşıtılıp, bina kirişlerine bağlantı yapılarak ve kaynak ile birleştirilerek uygulanan tek bir çıkıştan veya sahanlık uygulanarak çift çıkıştan tahliye imkânı veren bir merdiven çeşididir.Sağlam ve güven verici yapısı ile yangın kaçışlarında çok önemli bir rol oynar.13 Mart 1999 yılında 13 vatandaşımızın hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan Mavi Çarşı Yangınından sonra 5 kat ve üzeri konutlarda ve kat sınırlaması olmaksızın tüm katlı iş yerlerinde Yangın Merdiveni zorunlu hale gelmiştir.

 
 
Açılır Kapanır Sabit Merdivenler

Merdiven duvara monte edilip dışarıdan bakıldığında bir boruya benzediği için bina estetiğini bozmaz. Basit bir işlemle açılarak kullanıma hazır hale gelir. Açılır/Kapanır Yangın Merdiveni sistemi İsveç, Norveç, Alman ve Amerikan (UL) Resmi onayına sahiptir ve tüm emniyet koşullarını sağlar. Opsiyonel olarak emniyet kemeriyle de güvenli iniş sağlanabilir.Açılır/Kapanır Yangın Merdiveni hırsızlığa karşı güvenli olup hemen hemen hiç bakım gerektirmez. Standart merdiven alüminyum yüzey parlaklığında monte edilir. İstek üzerine renkli veya diğer bir yüzey parlaklığında temin edilebilir. Merdiven istenilen bir kattan aşağıya doğru açılabilir. 

 
 
2 ve 3 Parçalı Merdiven EN1147

Alüminyumdan üretilmiştir. İki-Üç kademeli ve sürgülü olarak kullanılabilen merdivenlerin yüksekliği, çelik kancaların istenilen basamağa sabitlenmesiyle ayarlanabilir. Sürgü ve basamak kilit sistemi son derece dayanıklı ve güvenlidir.Yüksek olmayan binalardan yangın kaçışı için kullanılabilir. İstenildiğinde her bir parça bağımsız olarak kullanılabilir. Daha yükseğe ulaşmak için pratik, hafif ve güvenli tasarımıyla kullanışlı bir modeldir.Sertlik Derecesi : 65 Brinel
Taşıyıcı Profil Ölçüleri : 75x25x1.4 mm
Basamak Profil Ölçüleri : 30x30x1,5 mm
Cıvata ve galvaniz kaplamalı sac ile monte edilmiştir.
Üzeri Tırtıllı Kare Basamak Profilidir.

 
 
Açılır/Kapanır Merdivenler-Kutulu Merdiven

Kutulu Yangın Merdiveni, Açılır/Kapanır Merdivenlerin başka bir tasarımıdır. 2 Kattan 9 kata kadar güvenle kullanılabilinir.Sac bir kutu içine yerleştirilen bu merdiven, kutunun çıkış denizliklerine monte edilmesinden itibaren kullanıma hazır bir hal alır.Kutunun içinde Akordeon şeklinde katlanmış olan merdiven, kutu kapağında bulunan açma pimini çekmek vasıtası ile ağırlığınca aşağı doğru açılır.Böylece kullanıma hazır hal alır.Kullanıldıktan sonra açılan kattan kolayca kutu içine tekrar yerleştirilir.En fazla 300kg kapasiteli bu merdiven tek bir çıkıştan kaçmak için kullanılır. Kutunun monte edildiği katın altından kullanılamaz.

 
 
Açılır/Kapanır Merdivenler-Taşınabilir Çantalı Merdiven

Taşınabilir Merdiven, Açılır/Kapanır Merdivenlerin en pratik tasarımıdır. 2 Kattan 5 kata kadar güvenle kullanılabilinir.Şık tasarımlı ve sağlam bir çanta içinde bulunan akordeon şeklinde katlanmış olan merdiven, çantasından çıkarılarak geniş asma kancalarından çıkış denizliklerine asılır. Merdiven üzerinde bulunan Veltro bant açılmak suretiyle kullanıma hazır hal alır.Kullanıldıktan sonra açılan kattan kolayca taşınabilir.En fazla 300kg kapasiteli bu merdiven tek bir çıkıştan kaçmak için kullanılır. Kaçışın yapıldığı katın altından kullanılamaz.

 
 
Tekerlekli Merdivenler

Tekerlekli merdivenler, güçlendirilmiş özel Alüminyumdan imal edilmiştir. Üzerinde bulunan bir makara sayesinde 8-17m’ye kadar rahat bir şekilde açılabilmektedir.Özel ve patentli imalatımız olan bu merdivenler, her türlü hava şartlarında göstermiş olduğu dayanıklılık ve rahat kullanımı sayesinde yangından kurtarma operasyonlarında çok önemli bir yere ulaşmıştır.Özellikle; konut siteleri, yazlık siteler, sosyal kulüpler, geniş fabrika sahaları ve alışveriş merkezleri için pratik ve ekonomik bir çözümdür.

 
 
Korunaklı Cambaz Merdiveni

  
Çıkış noktasına sabitlenerek kullanılan bu merdiven, çevresini saran alüminyum lamalar sayesinde daha güvenli bir kaçış sağlar.15m’ye kadar kullanımını önerdiğimiz bu merdiven, istenildiğinde kızaklı olarak üretilebilmektedir.

Sertlik Derecesi : 65 Brinel
Taşıyıcı Profil Ölçüleri : 75x25x1.4 mm
Basamak Profil Ölçüleri : 30x30x1,5 mm
Cıvata ve galvaniz kaplamalı sac ile monte edilmiştir.Üzeri Tırtıllı Kare Basamak Profilidir.

 
 
Teleskopik Merdiven

Kullanımı pratik, taşıması kolay, istediğiniz yüksekliğe ayarlanabilir yapısıyla çalışma ortamında kullanıcıya kolaylık ve hızlı hareket imkanı sağlar. Rahatça açılır, işi bittiğinde tek bir dokunuşla kapanır. Teleskopik yapısı ile kapalı haliyle yer kaplamaz, araçların bagajında taşınabilir, evlerde çok dar alanlarda saklanabilir. Tamirat, boya, bahçe, ev işleri, temizlik faaliyetleri vb. kısacası 4m(*)'ye kadar olan ulaşamadığınız çalışma ortamlarında en büyük yardımcınızdır.
Dünya çapında birçok güvenlik testinden geçmiş ve ilgili sertifikaları bulunmaktadır.

Kapalı Halde Yükseklik : 0,81 m.
Açık Halde Yükseklik : 3,20 m.
Kullanıcı ile ulaşılan yükseklik : 4 m.
Ağırlık : 11 kg.
Taşıma Kapasitesi : 150 kg

 
 
Makaslı Çatı Merdiveni (ÇM)

Merdiven montajının olanaksız olduğu bölgelerde Ev içerisinde çatı arası ulaşım ve Olası Yangından Kaçış için ideal bir merdivendir. (Çatı Merdiveni)

Tavan montaj kasası:
- 70x100 cm.
- 70x90 cm.
Basamak ölçüleri: 10x35 cm.
Yükseklik: 2,70m - 3,10 arasındaki yüksekliklerde makaslı açılımı sayesinde ayarlanarak kullanılabilir.
Galvaniz kaplamalı çelik sacdan mamuldür. Ahşap kapaklı(Yangına Dayanımlı), kilit mekanizmalı, ağarlık denge yayı, çıkışta kolaylık sunan tutma kollarıyla güvenle kullanabilirsiniz.Tavanda açacağınız boşluk kasa ölçüsünden 1'er cm. büyük olmalıdır.

 
 
Kurtarma Tüneli

Dünyanın en etkili kurtarma ve acil çıkış sistemidir. Yanmaz nitelikte çok özel kumaşlardan yapılan Kurtarma Tüneli ile dakikada 15–20 kişiyi herhangi bir kattan güvenliğe ulaştırabilirsiniz.Kurtarma Tüneli uygulama yapılacak binanın özelliklerine göre, binanın mekanik yapısı ve teknik özellikleri göz önünde tutularak üretilir ve monte edilir.Tünel pencere, balkon ya da çatıya monte edilir. Yalnızca başlangıç noktasından girilerek kullanılır.Yangın aracının kurtarma platformuna birkaç dakikada monte edilebilen tünel, değişik yüksekliklerden seri kurtarmayı mümkün kılacak şekilde parçalar halinde üretilmektedir.

 
 
Otomatik Hız Kontrollü Liberatör

Jomiro Liberatörde patentli güneş dişli sistem ve merkezkaç frenleme sistemi sayesinde sert düşüş tehlikesi önlenmiştir. Hangi yaşta ve kiloda olursa olsun Jomiro ile iniş, silkelenme ya da çarpma olmaksızın aynı hızda (saniyede yaklaşık 1 m. ) yapılır.Jomiro taşınabilir ve dış etkenlere karşı korunaklı bir çelik kutuya yerleştirilebilir. Ağırlığı halat boyuna bağlı olarak 4 ile 7 kg arasında değişir.Askı tipi binaya bağlı olarak seçilir. Jomiro, herkesin, teker teker tam güvenlik içerisinde indirilmesinde sağlar.